" Od ponad 25 lat stawiamy na jakość wykonanych przez nas prac w zakresie renowacji aut zabytkowych, tak aby ich właściciele mieli powód do dumy, a my satysfakcję z naszej pasji jaką niewątpliwie jest ta dziedzina motoryzacji."


Mercedes Benz W136 typ 170S
Krótko po zakończeniu II wojny światowej firma Mercedes Benz rozpoczęła produkcję w oparciu o model z lat 30 tych – 170V.Pierwszym nowym samochodem nawiązującym stylistycznie do modelu 170V była limuzyna klasy S – typ 170S, której produkcję rozpoczęto w 1949 roku.

Było to nadal auto zbudowane na solidnej ramie, ale z doskonałym zawieszeniem sprawiającym, że auto wręcz nie wyczuwa nierówności drogi.

Prezentowany egzemplarz pochodzi z 1951 roku. Został sprzedany do Szwecji, skąd w 2002 roku sprowadzony do Polski i poddany kompleksowej renowacji.
W aktualnym stanie samochód robi niesamowite wrażenie.

Składa się na to m.in.:

- przedwojenna, niespotykana dziś stylistyka;
- zachowana 100% oryginalność (również radio);
- wspaniały czarny lakier doskonale zestrojony z czerwoną skórą tapicerki;
- mnogość chromowanych ozdób.

Napędza go doskonale pracujący silnik benzynowy, 4 – cylindrowy o mocy 52 kM, dolnozaworowy pozwalający rozpędzić samochód do 122 km/h (prędkość maksymalna katalogowa). Zachwyca jakość i dokładność przeprowadzonych prac renowacyjnych. Potwierdzeniem tego jest Puchar Prezesa Automobilklubu Wielkopolski przyznany właścicielowi pojazdu za najlepiej odrestaurowany samochód w roku 2004 – Mercedes 170S rocznik 1951.

Zakres renowacji: kompletna