" Od ponad 25 lat stawiamy na jakość wykonanych przez nas prac w zakresie renowacji aut zabytkowych, tak aby ich właściciele mieli powód do dumy, a my satysfakcję z naszej pasji jaką niewątpliwie jest ta dziedzina motoryzacji."


Mercedes Benz W136 typ 170S Cabrio B
Szereg czynników zdecydowało o tym, że w końcu lat 40-tych XX wieku
w kierownictwie firmy Mercedes Benz podjęto decyzję o produkcji wysokiej klasy kabrioletów w oparciu o podstawowy model 170S.

Należały do nich m.in. umiejętności konstruktorów, wieloletnie doświadczenie
w produkcji tej klasy pojazdów, powstające zapotrzebowanie ze strony rynku, posiadanie podstawowego modelu do zabudowy oraz powrót do tradycji.

Tak powstał 5-osobowy kabriolet 170S oznaczony literą B. W sumie w latach 1949-1951 wyprodukowano ich zaledwie 1603 sztuki.

Prezentowany egzemplarz pochodzi z 1950 roku i posiada ciekawą historię. Został sprzedany 24 kwietnia 1950 roku amerykańskiemu oficerowi stacjonującemu
we Frankfurcie nad Menem. Po zakończeniu służby w Europie właściciel zabrał pojazd do Kalifornii, gdzie jeździł do połowy lat 90-tych. Został ponownie sprowadzony na stary kontynent przez niemieckiego kolekcjonera i w oryginalnym stanie zakupiony do Polski przez aktualnego właściciela. Prawie 4 lata trwał proces jego renowacji. Dzięki "Karcie wydania pojazdu" przechowywanej w archiwach Koncernu Mercedes-Benz można było w każdym drobiazgu powrócić do pierwowzoru, również w zakresie kolorystyki lakieru, skóry tapicerki oraz poszycia dachu.

Samochód wspaniale się prezentuje, jest w 100% oryginalny. Jedyny egzemplarz w Polsce. Posiada silnik benzynowy 4-cylindrowy o mocy 52 kM, dolnozaworowy, pozwalający rozpędzić samochód do 122 km/h (prędkość maksymalna katalogowa).

Samochód ten otrzymał nagrodę Automobila Roku 2006 przyznaną przez Polski Związek Motorowy.

Zakres renowacji: kompletna