" Od ponad 25 lat stawiamy na jakość wykonanych przez nas prac w zakresie renowacji aut zabytkowych, tak aby ich właściciele mieli powód do dumy, a my satysfakcję z naszej pasji jaką niewątpliwie jest ta dziedzina motoryzacji."


Mercedes Benz W 111 typ 220 SB
Ten model luksusowych limuzyn klasy "S" produkowany był w latach 1959 – 1965. Prezentowany egzemplarz pochodzi z ostatniego roku produkcji.

Wychodząc naprzeciw modzie panującej w Stanach Zjednoczonych, gdzie wiele
takich pojazdów wyeksportowano, Mercedes zbudował pojazd nazywany potocznie w Niemczech Heckflassen – Modellen, a w Polsce po prostu "skrzydlakiem". Amerykanie nadali mu przydomek "Fin" mając na uwadze tył samochodu przypominający ogon rekina.

Ten reprezentacyjny samochód cechuje się wytworną stylistyką nadwozia z wieloma chromowanymi elementami ozdobnymi. Doskonale współgrają kolor nadwozia z tapicerką siedzeń. Trudno opisać komfort i wrażenia z jazdy. A do tego ta automatyczna skrzynia biegów sprawiająca, że samochód (mimo wieku) "płynie" bez jakichkolwiek szarpnięć. No i silnik benzynowy, dwugaźnikowy, 6 – cylindrowy
o pojemności 2195 ccm i mocy 110 kM. Warto spojrzeć pod maskę.

Pojazd jest w 100% oryginalny. W latach 2001 – 2002 przeprowadzono jego pełną renowację.Warto również wspomnieć, iż w filmie "Karol – papież, który pozostał człowiekiem" Jan Paweł II ( grany przez Piotra Adamczyka) w czasie pielgrzymki
do Meksyku jeździł właśnie idealną kopią prezentowanego Mercedesa "skrzydlaka".

Zakres renowacji: kompletna